alçıpan dekorasyon tadilat

Alçıpan Dekorasyon Tadilat

Alçıpan plakalar iç dekorasyon da yoğunlukla kullanılan dekoratif bir ürün olup, alçıpan bölme duvar, alçıpan asma tavan, alçıpan ünite gibi bir çok alanda kullanılan ürünlerdir. Alçıpan Dekorasyon Tadilat alanında yaptığımız çalışmlar alçıpanın monte edilmesi alçıpanın gerekli alana ön zemin hazırlanıp yerleştirilmesi, alçıpanın monte edilmesi, alçıpan sonrası derz alçısının yapılması gibi aşamalarla ilerleyip bu ürünün yıkımına kadar giden bir süreçtir.

Alçıpan

Alçıpan başlı başına dekorasyonun ve tadilatın vaz geçilmezleri arasında yer alan dekoratif bir ürün olup iç dekorasyonda kullanılan büyük ebatlı plakalardan oluşur. Alçıpan monta edileceği yere demir yada çelik profillerle sağlamlaştırıcı envarteller kullanılır ve alçıpan bu alana monte edilir.

Alçıpan Dekorasyon Tadilat

Alçıpan Bölme Duvar

Alçıpan ile yapılan en yoğun tercihler arasında yerini alan bölme duvar belirli bir alanın alçıpan plakalar ile kapatılmasını ifade eder. alçıpan plakalar önceden hazırlanmış C ve U profillerinin üzerine monte edilir. Yapılan montalama işlemi sonrası alan arasında yeni bir duvar örülmüş görünümü elde edilir. Bu alanda yapılan bu duvar derz alçısı ve alçılama işlemi ardında boya dekorasyon çalışmaları ile yeni bir duvar görünümüne kavuşur. Alanda boya badana işlemi tüm yapılan işçiliğin son aşaması olup kaliteli bir boya ve kaliteli bir boya badana çalışması ile taçlandırılır.

Alçıpan Asma Tavan Saray Tavan

Alçıpan ürünleri ile yapılan bir diğer önemli çalışma alçıpan asma tavan işlemidir. Alçıpan Asma tavan çalışması gerek düz çalışma gerekse estetik oval kesimlerle yapılabilir farklı dekoratif çalışmalara yer açan bir çalışma olarak öne çıkar. Bu çalışma dekorasyonda yoğun kullanım alanı bulan ve saray tavan görünümünü sağlayan bir çalışmadır. Diğer alçıpan dekorasyon tadilat işlemlerine göre daha zor çalışmayı ifade eden bu çalışma türüne alternatif Poliüretan tasarım seçenekleri de kullanılabiliyor. Deco Ala Poliüretan saray tavan ürünleri ile alçıpan saray tavan çalışmalarına alternatif daha uzun ömürlü modern tasarımlı alçıpan ürünler tercih edebilirsiniz.

alçıpan

Alçıpan plakalar ile oluşturulan saray tavan çalışmaları.

Poliüretan dekoratif saray tavan ürünleriyle yapılmış tavan çalışmaları

Alçıpan Dekorasyon Tadilat Ünite ve Raf

Alçıpan plakalar ile oluşturulan bir diğer dekorasyon ürünleri arasında yer alan alçıpan raf ve alçıpan ünite duvarlarda ahşap raf görünümünü sağlar. Bu ürünler dekorasyonda yoğunca kullanılan tercih edilen gömme usulü sabit raf ve ünite olarak kullanılır.

    Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.