Bölme Duvar Uygulamalarımız

İş yerlerinde, evlerde, ofislerde, hastanelerde, dershanelerde ve daha birçok alanda bir birinden bağımsız ve ayrı odalar oluşturmak için yapılan araya metal, demir ya da alüminyum maddeler konularak oluşturulan yapıya bölme duvar denir. Bölme duvar oluşturmak için hazırlanan metal veya alüminyum iskeletin her iki yanının alçıpanlar yardımı ile kapatılarak yapılan ve istenilen tesisat işlemlerinin kolayca yapılmasına imkân sağlayan bölme duvar yapılar.

ALÇIPAN’IN ÖZELLIKLERI
Alçıpanın PH değeri insan vücuduyla aynıdır ; bakteri üremez Alçıpan yangına dayanıklıdır. Tek kaplama yapılarak oluşturulan 7.5 cm. genişliğindeki en basit alçıpan duvar yangına30 dk. dayanıklıdır.Alçıpan esnektr. Deprem sarsıntılarında esneyebilen yapısı sayesinde patlamaz ve yıkılmaz.

Alçıpan hafiftir 1mm. boyaya hazır alçıpanbölme duvartuğla duvardan 9 kat daha hafiftir. Bu depremde daha az etkilenme anlamına gelir.

Alçıpan mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlar, Alçıpan ile eviniz nefes alır. Alçıpan içerisinde bulunan su moleküllerini bulunduğu ortamın nemi azaldığında ortama geri verir, ortamdaki nem fazlalaştığında kendi bünyesinde hapseder, kısacası ortamın nemini dengeler.

Alçıpan ile oluşturduğunuz bir duvarı istediğiniz zaman kolaylıkla demonte edebilir, böylece mekanınızı genişletebilir ya da daralta bilirsiniz.

Beylikdüzü alçıpan olarak Hızlı ve kolay montaj sayesinde işçilikten ve zamandan tasarruf edersiniz.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.